«Здатні змінювати світ»: на Вінниччині триває виставка, що присвячена українкам-науковицям

На Вінниччині 9 серпня відкрилася виставка під назвою «Наука – це вона». Експозиція розмістилася в Козятинському вокалі та покликана звернути увагу до здобутків українських жінок у науці.
Як повідомляють координатори проєкту, експозиція складається з унікальних портретів видатних українських жінок. Портрети створені ілюстраторами на чолі з відомим українським дизайнером та ілюстратором Сергієм Майдуковим. Виставка створена спеціально для однойменного проєкту «Наука – це вона» і вже була виставлена в багатьох містах України.
Як ідеться на сайті проєкту, на виставці представлено 12 портретів українських науковиць. Серед них: Нана Войтенко (нейробілогія), Світлана Арбузова (медична генетика) та Галина Скибо (нейроморфологія). Більше про науковиць можна прочитати ТУТ.
Чи чули ви про Катерину Логвинівну Ющенко — жінку, яка створила першу в світі мову програмування? Я була шокована, дізнавшись, що для більшості тих програм, якими ми зараз користуємося, фундамент заклала дівчина з Чигирина, – цитують на сайті проєкту Марту Швець.
На церемонії відкриття були присутні ініціатори проєкту, керівництво та співробітники станції, а також представники Козятинської міської ради. Проєкт має на меті привернути увагу суспільства до здобутків українських жінок у науці та викорінити стереотипи, що STEM-професії – це «чоловіча справа».
«Виставка додає жінкам сили та впевненості, що вони здатні змінювати цей світ», – зазначає Світлана Рибінська, керівниця відділу культури міської ради Козятину.
– Чомусь, називаючи імена жінок-вчених, людям часто важко згадати ще когось окрім Марії Склодовської-Кюрі. Що вже й казати про імена українок-науковиць. З бажання змінити цю ситуацію народився цей проєкт, – розповів ініціатор проєкту, інвестор та засновник української технологічної компанії “Roosh” Сергій Токарєв.
Виставка ініційована благодійним освітнім проєктом STEM is FEM в рамках глобальної кампанії ООН Жінки «Покоління Рівності» та реалізовується за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН в Україні (UNICEF) та ООН Жінки в Україні. Генеральним партнером проєкту є технологічна компанія Roosh, комунікаційним партнером виступає Агентство стратегічних комунікацій TRUMAN.
Виставка триватиме до 22 серпня. Вхід вільний.
Джерело
Фото – надані координаторами проєкту
Источник: 0432.uaУ Вінницькій області відкрилася виставка, яка присвячена українкам-науковицям
Дополнительно:
«Здатні змінювати світ»: на Вінниччині триває виставка, що присвячена українкам-науковицям

1 комментарий

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *