У Вінниці стартували Дні європейської спадщини

[ad_1]

У рамках програми з 15 до 25 вересня відбувається низка екскурсій, що привідкривають таємниці малознаних куточків та об’єктів міста.

У Вінниці стартували Дні європейської спадщини, фото-1

Як повідомляють на сайті міської ради, Вінниця вчетверте долучилася до Днів європейської спадщини – щорічної ініціативи Ради Європи. На учасників чекає понад 30 різноманітних і цікавих заходів, темою яких є стала спадщина. Вона, у свою чергу, покликана привернути увагу до змін навколишнього середовища, розмаїття культурної спадщини та досягнення Цілей сталого розвитку 2030.

“Особливістю щорічного циклу заходів також є унікальна нагода пізнати ті культурні пласти й простори міста, які зазвичай є недоступними, і потрапити на прем’єри екскурсій, які ще не були представлені в сезоні. Кількість місць на ці події обмежена, тому варто поквапитися з реєстрацією”, – каже директор департаменту маркетингу міста та туризму Олександр Вешелені.

«Вічні теми українського мистецтва» (проводить Павло Медончак). Вінницький обласний художній музей запрошує відвідати екскурсії, присвячені творчості видатних українських митців. Учасники побачать експозицію з роботами корифеїв українського мистецтва – Миколи Глущенка, Тетяни Яблонської, Йосипа Бокшая, Сергія Шишка, Сергія Світославського, Гавриїла Глюка, Федора Коновалюка та вінницького живописця ХІХ сторіччя Яна Засідателя (Івана Соколенка).

Вартість участі – 50 грн.

20 вересня, 14:00. Зареєструватись: https://forms.gle/xss18YyRxiAFtPx76

21 вересня, 14:00. Зареєструватись: https://forms.gle/sGPDZ94mBYhiu4LF6

22 вересня, 14:00. Зареєструватись: https://forms.gle/pJfg7JqXcFpBTx5d7

«Кемпа: загадковий (пів)острів» (проводить Григорій Денисик). Під час цієї прогулянки із знавцем міських ландшафтів ви дізнаєтесь, що було, що є і що може бути на єдиному вінницькому острові посеред Південного Бугу, як і коли він утворився. А також отримаєте відповідь на питання, чому там нині сформувалася унікальна екосистема в межах міста.

Участь безкоштовна.

20 вересня, 15:00. Зареєструватись: https://forms.gle/A6qvymPetiUvgqYo9

«Вінниця. Ре:конструкція минулого» (проводить Євген Сафар’янс). Взимку вінничани та гості міста побачили у міському просторі нові незвичайні стенди, на яких зображено втрачені на сьогодні будівлі різних частин Вінниці. Проєкт «Ре:конструкція минулого» став особливо актуальним після російського вторгнення та трагічних подій у місті. Одна з цих табличок 14 липня прийняла на себе удар від осколків, але вціліла, як і легендарний літак на площі Перемоги. Екскурсія допоможе збагнути, як і чому втрачалися пам’ятки міста, і що громада може зробити для їх збереження й відновлення.

Участь безкоштовна.

20 вересня, 17:30. Зареєструватись: https://forms.gle/fxDNDGqS9HVVKSG69

«Сабарівська Швейцарія» (проводить Богдан Денисик). Сабарівський ліс та скелі уже декілька століть є улюбленим місцем тихого відпочинку містян та гостей Вінниці. Недарма тут ловив натхнення сам Михайло Коцюбинський. На екскурсії цим мальовничим куточком ви дізнаєтеся про флору цієї місцевості, як назви «Сабарів» та «Вінниця» увіковічнили в геології, де Південний Буг має найвужче русло та в який спосіб можна використовувати для активного відпочинку гранітні кар’єри.

Участь безкоштовна.

21 вересня, 14:00. Зареєструватись:https://forms.gle/vG4wwCitGRhtaXoH7

«Грецькі мотиви Вінниці» (проводить Оксана Роздорожнюк). На вас чекає прем’єра нової інтеркультурної екскурсії середмістям Вінниці. Йтиметься про те, чому будівля міської Думи була збудована в неогрецькому стилі, хто з відомих можновладців Вінниці був греком за походженням та якою була роль родини заможних одеських купців Кумбарі в історії модернової архітектури Вінниці.

Участь безкоштовна.

21 вересня, 17:00. Зареєструватись: https://forms.gle/ykCB16ZAKp94gvMY6

«Вінницькі мури: погляд крізь віки» (проводить Катерина Сичова). Під час прогулянки давнім архітектурним комплексом «Мури» учасників екскурсії ознайомлять з історією споруд трьох католицьких монастирських комплексів XVII–XVIII ст. – єзуїтського, домініканського й капуцинського. В різний час у них сусідили різні державні, військові, культурні, освітні, навіть спортивні установи. Гідеса розповість про становлення цієї оселі католицьких орденів у Вінниці, з якими персоналіями пов’язані ці будівлі, а також про неперервність освітніх традицій в Мурах. Візуалізувати події допоможуть цікаві світлини та інші матеріали.

Вартість участі – 100 грн.

23 вересня, 15:00. Зареєструватись: https://forms.gle/SNGxsAZgicFqGxCs9

23 вересня, 17:00. Зареєструватись: https://forms.gle/kcmvxgrHLr17Vm7r8

24 вересня, 12:00. Зареєструватись: https://forms.gle/t9wQVs4qnTTFg5dB8

24 вересня, 15:00. Зареєструватись: https://forms.gle/iLHsGiqA3xjb8QqJ8

«Соборна, 89: від “глухої місцевості” до серця вінницького туризму» (проводить Олександр Вешелені). Справжній фурор на початку 2022 року викликало відкриття простору та зняття риштувань довкола будівлі на Соборній, 89. Вінничани вже знають, що тут у майбутньому відкриється найбільший в Україні туристичний хаб з сучасним інформаційним центром, кав’ярнею, сувенірною крамницею, подієвим майданчиком і коворкінгом. Але що ще приховує в собі ця ошатна споруда, яка колись будувалася на окраїні міста, а нині вливається в пульсуючий ритм середмістя? Учасникам екскурсії запропонують розкрити загадки минулого і навіть заглянути всередину цієї будівлі.

Участь безкоштовна.

23 вересня, 17:00. Зареєструватись: https://forms.gle/Ehxjotpx4vAJCQXr7

«Фортифікаційні споруди Вінниці» (проводить Євген Тичук). Про вінницькі замки існує багато міфів та легенд, але всі сходяться на тому, що їхнє зникнення не є випадковим – на це вплинуло багато чинників. Де і як оборонялися вінничани в різні періоди? Коли і чи спрацьовував захист фортечних стін? Що стало ключем до оборони Вінниці Іваном Богуном? Про це й багато іншого дізнаєтеся на екскурсії від краєзнавчого музею.

Вартість участі – 100 грн.

24 вересня,14:00. Зареєструватись: https://forms.gle/wETjRD27duYBGGJb8 25 вересня,14:00. Зареєструватись: https://forms.gle/2KsFyn8sFwV9QdHr9

Всі екскурсії відбудуться з дотриманням заходів безпеки під час повітряних тривог.

Повний розклад заходів Днів європейської спадщини у Вінниці (з формами для реєстрації) – за посиланням: https://cutt.ly/BC8wHJE

Джерело: https://mistonadbugom.com.ua/

[ad_2]

Источник: 0432.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *