Універсальні чи пероксидні: які розчини для лінз кращі?

Існує безліч засобів для догляду за контактними лінзами. Найпопулярнішими є дві групи препаратів: універсальні та пероксидні. Їх головне завдання — очищення матеріалу від бруду, бактерій та біологічних відкладень. Дізнайтесь, які розчини для лінз (https://kyivlinza.ua/catalog/rastvory-dlya-linz/) ефективніші та безпечніші. Замовляйте засоби для догляду за оптикою Solente в інтернет-магазині Київлінза.

Як працюють універсальні розчини для лінз?

 Це прості у використанні та безпечні засоби для догляду за усіма видами кольорових та прозорих лінз. Вони виконують низку завдань: очищують, дезінфікують та зволожують матеріал. Найбільш ефективні для оптики частої заміни: на 14 чи 30 днів, яку носять у денному режимі. Багатоцільові засоби використовують для промивання, механічного очищення пластин, а також наповнення контейнера для зберігання. Базовий догляд за контактною оптикою складається з трьох етапів:

  • Ополіскування — декілька крапель рідини змивають поверхневі забруднення та залишки інших засобів для очищення із поверхні пластин. 
  • Механічне очищення. Щоб змити весь бруд, лінзу розташовують на долоні, зволожують декількома краплями рідини та обережно протирають вказівним пальцем. Після цього знову промивають.
  • Глибоке очищення. Для видалення найскладніших забруднень оптику залишають в універсальному розчині на 6 годин і більше. За цей час відбувається розчеплення сольових та жирових відкладень, матеріал дезінфікується і зволожується. 

Для догляду за оптикою з планом заміни до 1 місяця достатньо одного універсального розчину. Для моделей з планом заміни 3, 6 і більше місяців знадобиться сильніший засіб — пероксидна система. 

Як працює пероксидна система очищення лінз?

Пероксидні системи вважаються найефективнішими засобами для очищення лінз, адже видаляють усі види забруднень. Вони очищують поверхню пластинок від бруду, бактерій, часточок сигаретного диму та аерозолів. А ще глибоко проникають в матеріал, розчиняючи сольові, жирові та ферментні відкладення. Ці засоби використовують для догляду за усіма видами м’яких лінз, крім кольорових. Вони настільки потужні, що здатні розчинити кольоровий пігмент всередині матеріалу. 

Розчини, що містять пероксид, належать до засобів хімічного очищення. Вони розчиняють бруд під час хімічної реакції, яка супроводжується виділенням газу та появою бульбашок. Все що потрібно — помістити пластинки у контейнер з розчином та почекати 6-8 годин. Важливо використовувати контейнер, який йде у комплекті із системою. На дні розташовний титановий диск, що нейтралізує перекис водню. Якщо використати звичайний контейнер, лінзи вберуть хімічні речовини та спричинять опік рогівки. 

Як проводити пероксидне очищення?

  • Помістіть лінзи у спеціальний тримач, який знаходиться у контейнері;
  • Промийте тримач невеликою кількістю розчиною;
  • Залийте пероксидний розчин у контейнер до відповідної помітки;
  • Закрийте контейнер та зачекайте 6-8 годин, поки проходить реакція;
  • Дістаньте лінзи та промийте універсальним розчином.

Важливо дотримуватись інструкцій виробника, щоб не нашкодити очам. Не поспішайте діставати засоби корекції раніше вказаного часу. 6-8 годин — це період нейтралізації перекису водню. Якщо дістати оптику раніше, є ризик отримати хімічний опік рогівки. Краще залишати контейнер на ніч, адже після нейтралізації перекису лишається дистильована вода, яка не шкодить матеріалу засобів корекції. 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *