Заарештовано активи «ВінницяПобухтім», які належать олігархові з рф

[ad_1]

Заарештовано активи «ВінницяПобухтім», які належать олігархові з рф

Про це повідомляє управління СБУ у Вінницькій області.

«Ця фірма спеціалізується на виготовленні побутової хімії і від початку повномасштабного вторгнення рф намагалася вивести свої активи в інтересах російських власників. А саме – олігарха, який володіє косметичною корпорацією в рф та є членом політичної партії «єдиная росія», – йдеться у повідолмленні.

Топменеджмент підприємства намагався приховати від націоналізації готову продукцію й сировину, вивізши її на територію Одеської області. Для цього керівництво фірми організувало транспортування товару вантажівками, на яких було нанесено символіку гуманітарної організації Червоний Хрест без наявних на те відповідних документів. Фури з товаром у перші дні війни зупинили у дорозі.

За ініціативи СБУ цю протиправну схему з виведення активів було заблоковано.

Наразі за рішенням суду на косметичний бізнес російського олігарха в Україні накладено арешт. Це стосується, зокрема:

  • корпоративних прав у вигляді 100% статутного капіталу компанії в розмірі понад 1,5 млрд. грн;
  • виробленої продукції та сировини, вартістю понад 500 млн грн, які знаходились на складах підприємства.

Досудове розслідування за цим фактом триває за кількома статтями Кримінального кодексу України:

ч. 2 ст. 364-1 (зловживання повноваженнями службовою особою юридичної особи приватного права незалежно від організаційно-правової форми);

ч. 1 ст. 388 (незаконні дії щодо майна, на яке накладено арешт, заставленого майна або майна, яке описано чи підлягає конфіскації);

ч. 1 ст. 445 (незаконне використання символіки Червоного Хреста, Червоного Півмісяця, Червоного Кристала).

У результаті проведення санкціонованих обшуків в офісних приміщеннях та за місцями проживання фігурантів:

  • вилучено термінали мобільного зв’язку, ноутбуки, жорсткі диски, серверне обладнання та документи з доказами протиправної діяльності;
  • опломбовано 70 одиниць устаткування для виробництва побутової хімії, складські приміщення із сировиною та готовою продукцією вагою до 100 000 тонн.

Усі виявлені активи підприємства буде передано в управління Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами (АРМА).

Заходи з викриття проводили співробітники СБУ спільно з Національною поліцією під процесуальним керівництвом Офісу генерального прокурора.

Нагадаємо, ПрАТ «Вінницяпобутхім» належить російському ЗАТ «Невская косметика» із Санкт-Петербургу. Власник компанії – 72-річний Володимир Плесовських – у 2021-му займав 101 місце у рейтингу мільярдерів зі статками у 7,37 млрд.руб.

Наприкінці 1990-их 13-ий і 14-ий цехи тодішнього вінницького ВО «Хімпром» зі згоди у ряду та місцевого менеджменту було продано нібито київській фірмі. Згодом «з’ясувалось», що покупець – з Росії. Новий власник модернізував виробництво, але зменшив потужності. У 2014-15 роках Росія відмовилась від імпорту продукції вінницького виробництва.

Заарештовано активи «ВінницяПобухтім», які належать олігархові з рф, фото-1

Джерело: На Парижі

[ad_2]

Источник: 0432.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *