Як спонукати наркозалежного до лікування?

Самостійно умовити наркозалежну людину почати лікування дуже складно. Як правило, хворі не визнають власну проблему, а лікування вважають непотрібним. Тому найчастіше постає питання про залучення хворого до примусового лікування. Ефективна терапія завжди включає два фактори: фізичний та психологічний.

Застосування примусового лікування дозволяє усунути виключно фізичний фактор, в той час як психологічний потяг до наркотику залишається. У більш ніж 95 відсотків наркозалежних, з тих, що пройшли примусове лікування наркоманії, відбувається рецидив вже в перший рік після терапії, що свідчить про дуже низьку ефективність даного підходу до лікування. Слід зазначити, що примусове лікування може застосовуватись виключно за рішенням суду. В інших випадках примус до лікування заборонений законом.

Фактори, які сприяють успішному лікуванню

Ключовим кроком до успішного лікування та позбавлення від наркотичної залежності є усвідомлення пацієнтом своєї проблеми, а також потужна мотивація на порятунок від згубної залежності. Для формування необхідна консультація психотерапевта, у процесі якої застосовується метод психологічної інтервенції – втручання лікаря в особистий простір хворого. Головним завданням даного втручання є позитивні зміни у мисленні пацієнта – вони необхідні наркоманам, для того щоб самостійно зважитися на курс лікування наркоманії.

Метод включає виклик нарколога додому, де фахівець проводить необхідні бесіди з пацієнтом, залучає до розмови близьких людей. Консультація психіатра дозволяє пацієнтові зрозуміти згубність своєї проблеми, а також спрямовує його на ухвалення власного рішення про необхідність лікування, паралельно формується потужна та правильна мотивація на повне лікування від залежності та повернення до нормального життя.

Лікування наркоманії завжди потребує комплексного підходу, адже навіть незначний фактор може спровокувати рецидив, після якого необхідно починати лікуватися спочатку.

Допомога у центрах Міжнародної Антинаркотичної Асоціації

Правильний вибір наркологічної клініки – найважливіший етап шляху до усунення проблеми. Міжнародна Антинаркотична Асоціація ліцензована та акредитована МОЗ України, наші наркологічні та психіатричні центри знаходяться у містах Чернігові, Хмельницький, Луцьк, Черкаси та Чернівці. У нас працюють досвідчені лікарі наркологи, психіатри, психотерапевти, які надають невідкладну профільну медичну допомогу людям навіть у критичних станах.

В наших наркологічних центрах створені комфортні умови для лікування наркозалежних. Ми гарантуємо анонімність нашим пацієнтам. Міняючи обстановку та коло спілкування, не маючи доступу до своєї спокуси, людина постійно бореться зі своєю залежністю, перемагаючи слабкість та тренуючи силу волі. А головне – вона вчиться заново жити: у здоровому суспільстві людей, не залежних від наркотичних речовин та згубних бажань, людина отримує реальний шанс розпочати нове повноцінне життя.

Наші кваліфіковані лікарі готові надати вам та вашим близьким людям допомогу. Консультацію стосовно вартості послуг в центрах Міжнародної Антинаркотичної Асоціації можна отримати по телефону +38 (050) 525-94-38.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *